Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie się już odbyło.

Ekumeniczna Wigilia Zesłania Ducha Świętego – online

Maj 22, 21:00 - 23:00

CHARIS, wspólnie z Komisją ds. Jedności Chrześcijan, organizuje wigilię ekumeniczną Zesłania Ducha Świętego: sobota 22 maja 2021 r., godz. 21:00 (czasu warszawskiego, GMT + 2)

To czuwanie online odbędzie się na żywo w 4 kultowych lokalizacjach: w Rzymem, Buenos Aires, Jerozolimie i Topeka w Kansas.

Link do połączenia na Youtube jest tutaj

W każdym z tych miast modlitwę będą prowadzić chrześcijanie z różnych Kościołów i wspólnot. Wszyscy razem będziemy modlić się do Ducha Świętego o nową Pięćdziesiątnicę na świecie. Będzie to niezapomniana chwila, kiedy będziemy mogli wspólnie się modlić, tak jak sam Jezus prosił Ojca za nas (J 17,21). Z radością będziemy wzywać Ducha Świętego w Jerozolimie, w tym samym mieście, w którym miała miejsce pierwsza Pięćdziesiątnica.

Przygotowując się do pierwszej Pięćdziesiątnicy, uczniowie zebrali się i „wszyscy oni jednomyślnie oddali się modlitwie wraz z kilkoma niewiastami i Maryją, matką Jezusa, i jego braćmi” (Dz 1, 14). ). To jest jedność, którą proponujemy żyć, modląc się jednomyślnie, wiedząc, że Duch Święty nie oprze się przyciąganiu tej komunii serc.

W tym celu CHARIS przygotował wigilię ekumeniczna zaplanowaną na sobotę 22 maja o godzinie 21:00 (czasu rzymskiego, GMT + 2), jako wielki moment w pełni ekumenicznej modlitwy transmitowanej na żywo z 4 miast na świecie, aby wzywać Ducha Świętego:Rzym, modlitwa prowadzona przez Narodową Służbę Komunii CHARIS we Włoszech,

Topeka, modlitwa ekumeniczna, podczas której pierwszy chrzest w Duchu Świetym odbył się 1 stycznia 1901 roku,

Buenos Aires z CRECES (Comunión Renovada de Evangélicos y Católicos en el Espíritu Santo; Odnowiona Komunia chrześcijan luterańskich i katolickich w Duchu Świętym), ekumeniczną grupą, do której kardynał Bergoglio dołączył przez wiele lat i miał proroczą rolę do odegrania w praca wykonana dla jedności chrześcijan,

Jerozolima, miasto, w którym miała miejsce pierwsza Pięćdziesiątnica, z grupą chrześcijan, w tym Żydów mesjanistycznych. Będziemy mieli również gości specjalnych, których nazwiska zostaną ogłoszone wkrótce. To czuwanie będzie dostępne w różnych językach i na różnych kanałach: Youtube, Facebook itp.

Proszę, natychmiast zapisz tę datę w swoich dziennikach: będzie to wielka chwila jedności w modlitwie, aby odpowiedzieć na życzenie samego Jezusa: „ aby wszyscy byli jednym, tak jak Ty, Ojcze, jesteś we mnie i ja w was, aby i oni byli w nas, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś! ”(J 17, 21)

Zespół Charis

Szczegóły

Data:
Maj 22
Czas:
21:00 - 23:00
Wydarzenie Category:
adminEkumeniczna Wigilia Zesłania Ducha Świętego – online